Już niedługo, bo 22 stycznia, czeka nas wyjątkowa rocznica – 162 obchody Powstania Styczniowego. Z tej okazji na placu Lipowym, obok spichlerza zbożowego w Trzebiatowie, powstanie obóz powstańców zorganizowany przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz”! Od godziny 10:00 do 13:00 będzie można zwiedzić obozowisko powstańców. W trakcie obchodów będzie możliwość obserwowania pracy rusznikarza, zobaczenia procesu odlewania kul, obejrzenia zawartości zbrojowni oraz wysłuchania prelekcji historycznej na temat powstania. Uwaga! W trakcie tych godzin powstańcy mogą strzelać z broni czarnoprochowej, co może być głośne! Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na to niezwykłe spotkanie z historią!